Yaşam

Yalıçapkını Orhan’ı Emre Altuğ’tan Yürek burkan itiraf: “Üçüncü Metrede Yere Sıkıştım”

Son günlerde gündem yaratan dizinin başrol oyuncuları yakın karede. Bildiğiniz gibi her hareket ve her açıklama magazin gündeminde sıklıkla dikkat çeken konuların ortasında yer alıyor. Bu isimlerden biri de Yalıçapkını Orhan Emre Altuğ. Uykusuzlar Kulübü’nün özel tatil programında Okan Bayülgen ile yürek burkan sonbahar hikayesini anlattı. birlikte bakalım…

54 yaşındaki ünlü müzisyen Emre Altuğ, Uykusuzlar Kulübü’nün özel programında Okan Bayülgen’e anlattıklarıyla yürekleri ağza getirdi.

Biz kendisini Kapış Kapış, Double Roasted, Aşk-ı Kıyamet, Su Üzeresin gibi müziklerle hatırlasak da hatırı sayılır bir oyunculuk tecrübesine sahip.

1993 yılında Terse Dünya filmiyle başlayan bu serüvene değinecek olursak; Tatlı Hayat, Lise Defteri, Avrupa Yakası, El Var Hayat, Güldür Güldür Gösterisi, Sihirli Anne, Kırmızı Oda gibi birçok ekrana damgasını vuran dizilerle devam etti. Bu arada bir çok yarışmada sunuculuk, reklamlarda marka temsilcisi ve seslendirme de yaptı.

Oyunculuk kariyerine devam eden Altuğ, şimdi de ekranların en sevilen dizilerinden biri olan Yalıçapkını dizisinde Orhan rolüyle karşımıza çıkıyor.

Başrol karakterimiz Ferit Korhan’ın babası Orhan Korhan kendisidir.

Ayta Sözeri, Utku Ergin, Ekim Acun ve Ayla Balyemez ile katıldığı programda samimi açıklamalar ve itiraflar havada uçuştu.

Sadece dizi ve filmlerde değil, tiyatrolarda da rol alan Emre Altuğ, müzikalde rol aldığı dönemleri anlattı.

2001 yılında Haldun Dormen Tiyatrosu’nda ‘Bir Kış Hikayesi’ müzikalinde Zeynel karakterini canlandırdı.

“Müzikal yaptık, Dormen Tiyatrosu’nda uçalım dedik, Michael Jackson olayım dedim, üçüncü metrede yere çakıldım.” Emre Altuğ o günleri anlatırken onu hem güldürdü hem de korkuttu.

Altuğ’un anlatımının devamı, “Rahmetli Ersin abi bana ‘Sezen de aynı şeye düştü’ dedi, peki ya takla atmak zorunda kaldım.” sözleriyle bitirdi.

Emre Altuğ, o anıları şöyle anlattı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu