Haber

Teknofest finalinde ‘İnegöl’ rüzgarı

BURSA (İGFA) –Cumhuriyetimizin 100. yılında geleceğe umutla bakan bir Türkiye için “Geleceksin” sloganıyla düzenlenen TEKNOFEST, kapılarını teknoloji tutkunlarına açtı.

Türkiye’nin en büyük tematik teknoparkı olan Bilişim Vadisi’nde yer alan Baykoca Teknoloji Ofisi bünyesinde faaliyet gösteren “İnegöl Belediyesi Baykoca Proje Ekipleri”, 27 Nisan-01 Mayıs tarihleri ​​arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek 5 gün sürecek festivalde 4. hazırladıkları projeleri standlarında teknoloji severlerin beğenisine sunuyor. .

SON 2 YILDA 2 “Birincilik”

Baykoca Fezakadı Drone Grubu, Teknofest 2021’de İnsanlık Yararına Teknoloji kategorisinde Drone ile Otonom Kaçak Yapı Tespiti Projesi ile birinci oldu. Ardından Baykoca Çınar ekibinin geliştirdiği “Baykoca Çınar” projesi 2022 yılında Samsun’da düzenlenen Teknofest’te Turizm Teknolojileri Lisesi Kategorisinde birinci oldu. 2021 yılından itibaren başlayan TEKNOFEST serüveninde İnegöl Belediyesi Baykoca Grupları üretim yapıyor. 29 projeyle yarışan ve bu kez İstanbul’da yeni bir başarıya imza atmak için binlerce projeyle yarışan.

TEKNOFEST FİNALİNDE TAM 4 PROJE

İnegöl Belediyesi Baykoca Proje Ekipleri, eğitimden turizme, sağlıktan uçan arabalara tasarladıkları 4 farklı projeyle bu kez gözlerini yeni başarılara dikti. Eğitim Teknolojileri alanında Baykoca Testonom ekibinin “Sürdürülebilir Geri Dönüşüm Akıllı Test Otomatı” projesi, Sağlıkta Yapay Zeka alanında Baykoca Sîna ekibinin “Sindirim Hastalığı Kapsülü” projesi, Uçan Araba alanında Baykoca SEHA ekibinin “Kırsal Alan Acil Müdahale Hava Ambulansı” projesi ve teknolojiler alanında Baykoca REGA ekibinin “Kılavuz Elektrikli Seyahat Aracı II. Prototip” projeleri TEKNOFEST finalinde yerini aldı.

basiskele-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu