Haber

Muş’ta Çar Deresi güzergahı aydınlatıldı

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) Muş İl Müdürlüğü, şehir merkezindeki Çar Çayı güzergahında aydınlatma çalışmalarını tamamladı.

VEDAŞ tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen İl Müdürü Suat Coşar, vatandaşlara kesintisiz elektrik verilmesinin yanı sıra cadde ve caddelerin aydınlatılması için çalışma yapıldığını söyledi.

Bu kapsamda kentte Çar Çayı güzergahında yeni açılan ilişki yolunun aydınlatmasını tamamladıklarını belirten Coşar, şunları kaydetti:

“3,5 kilometrelik yer altı çalışması yaparak 80 adet galvaniz aydınlatma direği ve 150 adet aydınlatma armatürü monte ettik. Çalışmalarımız sonunda Çar Deresi güzergahını baştan sona aydınlattık. yıl boyunca merkez ve kırsalda mevcut şebekeyi düzleştirerek birçok noktada cadde ve sokaklarımızı pırıl pırıl hale getirdik.Şehre yeni yatırımlar kazandıracak yeni tesis yatırımları yaptık.2023 planlamasını yaptık. yeni yol güzergâhlarının veya orta refüj gibi alanların belirlenmesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu