Haber

MİT, PKK/KCK’nın kuryesi ‘Agit Gever’i etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü üyelerine silah ve mühimmat sağlayan PKK/KCK’nın sözde genelkurye görevlisi “Agit Gever” kod adlı Yılmaz Bayram’ı Sincar’da düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirdi. Kuzey Irak’ta.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre terörist Yılmaz Bayram, 2011-2016 yıllarında Hakkari’de güvenlik güçlerine ve sivillere yönelik eylemlerde, 2015 yılında ise çukur eylemlerinde yer aldı.

Irak’ın kuzeyinde Sincar ve Soran ile Suriye’nin kuzeyinde Haseke, Rumeylan ve Kamışlı’da terör hareketlerine katılan Bayram, MİT tarafından hedef listesine alındı.

Şehir hareketlerinden sorumlu olan YPS’nin kurucuları arasında yer aldı.

Irak’ın kuzeyindeki Sincar’da PKK/KCK-YBŞ’nin genel kurye teşkilatında görevli olan ve terör örgütü mensuplarına silah ve mühimmat sağladığı belirlenen Bayram’a MİT tarafından operasyon başlatıldı.

“Agit Gever” kod adlı terörist Yılmaz Bayram, MİT tarafından Irak’ın kuzeyindeki Sincar’da etkisiz hale getirildi. Terörist Bayram’ın sevkiyat için hazırladığı silah ve mühimmat imha edildi.

MİT’in etkisiz hale getirdiği terörist Bayram, PKK/KCK’nın Türkiye’deki şehir eylemlerinden sorumlu örgütü YPS’nin de kurucuları arasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu