Yaşam

Leonardo DiCaprio’ya soruldu: Ne iş yapıyorsun?

Malezyalı yasadışı yatırımcı JHo Low ile ilişkisi nedeniyle geçen ay FBI tarafından sorgulanan Leonardo DiCaprio, şimdi rapçi Pras Michel için mahkemede ifade verdi. Bir avukat DiCaprio’ya, “Aptalca bir soru olacağını bilsem de sormak zorundayım, ne iş yapıyorsun?” Sormak gündemdeydi.

NTV’nin haberine göre, ABD’li politikacılara rüşvet vermek için Malezyalı yatırımcı Jho Lo’dan para almakla suçlanan rapçi Pras Michel, kendisine yöneltilen tüm suçlamaları reddetti. Washington’daki duruşmada ifade veren Dicaprio’nun herhangi bir yasadışı işe bulaşmadığı belirtildi.

Daha önce arama kararı bulunan yatırımcı hakkında sorgulanan aktör, Bloomberg’in haberine göre 2018 yılında da yetkililer tarafından sorgulanmıştı. JHo Low, yaklaşık 4,5 milyar dolara mal olan kara para aklamakla suçlanıyor.

Ne oldu?

Leonardo DiCaprio, 2010 yılında bir gece kulübünde JHo Low ile tanıştı. Gelen haberlere göre oyuncu, “Onun için çalışıyordum ve bu iş aynı zamanda sosyalleşmemize de vesile oldu. Daha çok görüşmeye başladık.” İkilinin, 1 milyar doları aşan bütçeli bir film yapma ve DiCaprio’nun filmlerinden esinlenerek Warner Bros. tema parkları kurma fikirleri olduğu biliniyor. İkili ayrıca Belize’de çevre dostu bir otel inşa etmek istiyordu.

Yatırımcının DiCaprio’nun başrolünü oynadığı Oscar ödüllü “Para Avcısı” filmini finanse ettiği ve oyuncuya Marlon Brandon için 600 bin dolarlık Oscar heykeli ve 9 milyon dolarlık Jean-Michel Basquiat tablosu da dahil olmak üzere cömert hediyeler verdiği de biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu