Haber

Kaçak sevkiyat yapan Ermeniler Azerbaycan askerlerine ateş açtı

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilim tırmanmaya devam ediyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan’dan Hankendi-Halfali-Turşsu istikametindeki yolu kullanarak Azerbaycan topraklarına askeri teçhizat, mühimmat ve işçi nakline ilişkin istihbarat alındığı belirtildi. Rus barış güçlerinin durmadan konuşlandığı yer.

Yasadışı askeri nakliye yapan araçlar Azerbaycan ordusu tarafından denetim amaçlı durdurulurken, karşı taraftan Azerbaycan askerlerine ateş açıldığı kaydedildi.

Azerbaycan’dan uyarı

Çatışmada her iki taraftan da kayıplar verildiği belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Azerbaycan tarafı, Üçlü Deklarasyon kararlarının tam ve koşulsuz olarak uygulanması gerektiğini Rus barışı koruma komutanlığının dikkatine sunar. Karabağ bölgesi ile Ermenistan arasında kullanılabilecek tek yolun Hankendi-Laçin olduğunu yineliyoruz. Diğer güzergahlarda askeri ve diğer maksatlı ulaşımın kesinlikle kabul edilemez olduğunu Rus barış gücü komutanlığına bir kez daha hatırlatıyoruz.

Sorumlu kişinin Ermenistan olduğu vurgulandı.

Ermenistan’dan Azerbaycan’ın Karabağ bölgesine silah, mühimmat, mayın ve diğer askeri teçhizatın nakledildiğine ilişkin delillerin daha önce de tespit edildiği hatırlatılarak, son dönemde yaşanan provokasyonun tüm sorumluluğunun Ermenistan’ın askeri ve siyasi liderliğine ait olduğu kaydedildi. .

dalamanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu