Ekonomi

Enerji sektörünün ilk kitabı “Taksonomi” yayınlandı.

Tüm dünyada konuşulan yeşil dönüşüm, yenilenebilir enerji, Avrupa Yeşil Anlaşması başta olmak üzere enerji sektörünün tartıştığı birçok konuyu içeren; Güç dalının ilk kitabı olan “Taksonomi” yayımlandı.

Türkiye Elektrik Sanayicileri Derneği (TESAB), elektrik branşında taksonomi alanında bir unsura imza attı. “Türkiye Elektrik Sektörünün Avrupa Birliği Taksonomi Mevzuatı Çerçevesinde Değerlendirilmesi ve Dünyadan Örnekler” kitabı, bu alanda hazırlanan ve yayınlanan ilk Türkçe çalışma olarak bölümün beğenisine sunuldu. Başta Avrupa Yeşil Mutabakatı olmak üzere tüm dünyada konuşulan yeşil dönüşüm, yenilenebilir enerji; Güç dalının tartıştığı pek çok konuyu ele alan kitap, güç finansmanı için de örnekler içeriyor.

yayın; Taksonominin tanımı ve kapsamı, AB Taksonomisi süreci, sürdürülebilir finans platformu, mevzuat, taksonomi çerçevesinde güç kaynaklarının değerlemesi ve Türkiye için öneriler yedi bölümde ele alınmaktadır.

AB üyesi olmayan ülkelerin taksonomi çalışmalarını içeren 19 kişilik bir ekip tarafından yapılan rezervasyon; Türkiye’nin güç dönüşümü hedeflerine de katkı sağlamayı amaçlıyor.

TESAB yayınlarının 4. kitabı olan ve TESAB Taksonomi Çalışma Kümesi öncülüğünde hazırlanan yayın; Elektrik departmanına değerli bilgiler katmak ve yol gösterici bir rol oynamak amaçlanmaktadır.

Yayına “www.tesab.org.tr/attachments/article/130/takso” pdf adresinden ücretsiz olarak erişilebilir. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu