Haber

Burdur’da engelliler ve öğrencilerle “Buğday Tanesi” filmi izlendi

Engelli Milletvekili Serkan Bayram, hayat hikayesinin anlatıldığı Buğday Tanesi filmini Burdur’da engelliler ve öğrencilerle birlikte izledi.

Filmin Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans Salonu’ndaki gösterimine Vali Ali Arslantaş ve beraberindeki protokol üyeleri de katıldı.

Filmin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Arslantaş, Türkiye’de 10 milyondan fazla engellinin bulunduğunu ve bunun da nüfusun yüzde 12’sine tekabül ettiğini söyledi.

Arslantaş, kentte 35 bin civarında engelli bulunduğunu kaydetti.

Bayram Milletvekilini milyonları umutlandıran hayat hikayesinden dolayı tebrik eden Arslantaş, “Büyük bir keyifle izlediğimiz bir filmdi. Filmin oyuncuları bize duyguyu yaşattı, çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

“Düştüğünde kaybetmezsin, vazgeçtiğinde kaybedersin”

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde engelliler konusunda son 20 yılda sessiz bir devrim gerçekleştirdiklerini belirtti.

Filmi aziz Türk milletine hediye ettiğini belirten Bayram, “Asrımız Türkiye’ye armağan ediyorum. Benim hayatımı anlatan ‘Buğday Tanesi’ benim hayatımı ve 48 yıllık mücadelemi anlatıyor. filmin konuları yaşadığım sıkıntıların yüzde birini yansıtıyor mahallede dolaşan bir gençtim ve toplum baskısı beni yordu.Engelliler camiasının psikolojisi açısından söylüyorum bunu. Rabbimin izniyle büyüklerimizin ve hocalarımızın desteğiyle.Bu vatanın çocuğu,Cumhuriyet çocuğu olmaktan her zaman onur ve gurur duydum.Sloganımız ‘yere kadar.Düştüğünüzde kaybetmezsiniz. ama vazgeçtiğinde’ sinemada da bu veriliyor.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu