Ekonomi

Borsa İstanbul güne bankalar öncülüğünde yükselişle başladı

Investing.com – BİST 100endeks güne %1,51 artışla 4.840,44 puandan başladı.

BIST 100 dünkü işlemlerde yüzde 4,1’lik fiyat artışının ardından günü 4.768,56 puandan kapattı. BİST 100’de 99 adet hissenin fiyatı artırılırken sadece paylaşmak kayıp değer Günlük işlem hacmi ise 70,8 milyar TL olarak kaydedildi.

Yüzde 4’e yakın değer artışıyla başlayan yükselişe en çok katkı sağlayan segmentlerden biri olan Borsa İstanbul’da olumlu görünüm devam ediyor. bankalar gerçekleşti. daha sonra finans%2 artarken teknoloji, metal ürünleriVe Holdinglistenin başında da yer aldı. Baskı, KOBİ, sporVe turizmÖte yandan kısmi yükselişle güne sakin başlayan şubeler oldu.

Açılışta en hızlı yükselen hisseler; %5’ten fazla fiyat artışı TMSN, YEŞİL, KLRHO, DGGYOVe YKBNKoldu. MARKAVe SAMATbaz fiyata yakın işlemler devam ederken SELGDVe MNDTR, güne %1’den fazla düşüşle başlayan başka hisseler de vardı.

Yurt dışında Asya endeksleri karışık bir seyir izlerken, Avrupa borsaları negatif bir seyirle açıldı. ABD vadeli endeksleri sabah saatlerinde olumlu. Avrupa vadeli endeksleri ise yükseliş görünümünü koruyor.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızın karşılığını almanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu