Haber

Başkan, tamam, sıra onlarda! Parti Meclisi üyeleri bugün CHP kurultayında seçilecek

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nın bugünkü bölümünde 60 kişilik Parti Meclisi (PM) ve 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçimleri yapılacak.

60 KİŞİLİK PARTİ MECLİSİ ÜYESİ SEÇİLECEK

Özgür Özel’in başkan seçildiği Ankara Spor Parti kurultayının ardından partinin en yetkili organı olan Başbakan, salonda yapılacak kurultayda belirlenecek. Cumhurbaşkanlığı genel seçiminde oy kullanan 1366 delege, 60 Başbakanlık üyelerinin seçimi için de sandık başına gidecek.

SAI ÜYELERİ DE BELİRLENECEK

Bu kapsamda PM üyeliği seçimi için aday başvuruları Kongre Konseyi tarafından saat 16.00’ya kadar kabul edilecektir. Adayların sıra numaraları belirlenip seçim hazırlıkları tamamlandıktan sonra akşam saatlerinde Başbakanlık seçimine başlanacak. Kongrenin bugünkü bölümünde delegeler, 15 kişiden oluşan YDK üyelerinin yanı sıra Başbakanlık üyelerinin de seçimini yapacak.

ÖZEL KILIÇDAROĞLU’NA FARK YARATTI

Manisa Milletvekili Özgür Özel, dün yapılan CHP 38. Olağan Kurultayı’nın ikinci sağlık oylamasında genel başkan seçildi. CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda yapılan genel başkanlık seçiminde birinci türde salt çoğunluk sağlanamadığı için oylama ikinci türe bırakıldı. Saat 00.30’da başlayan ikinci seçimde oy verme işlemi 02.30’da tamamlandı. Oy sayımının ardından Özgür Özel’in 812 oy alarak CHP’nin yeni genel başkanı olduğu açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu 536 oy aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu