Haber

Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliği’ne düzenlenen terör saldırısının şehidi son yolculuğuna uğurlandı

İran’ın başkenti Tahran’daki Azerbaycan Büyükelçiliği’ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan emniyet amiri Orhan Asgerov’un cenazesi, İkinci Şehitler Koridoru’na defnedildi.

Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliği’ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan emniyet amiri Orhan Asgerov, son yolculuğuna törenle uğurlandı. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de İkinci Şehitler Sokağı’nda düzenlenen cenaze törenine başta bakanlar, devlet yetkilileri, merhumun ailesi ve yakınları olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Şehit Asgerov, Azerbaycan İstiklal Marşı ve dualarla toprağa verildi.

Tahran Büyükelçiliği’ne silahlı saldırı

Tahran’daki Azerbaycan Büyükelçiliği, 27 Ocak günü yerel saatle 08:30’da kimliği belirsiz bir silahlı kişi tarafından saldırıya uğradı. Baskında Büyükelçiliğin güvenlik sorumlusu Orhan Askerov hayatını kaybederken, saldırıyı önleyen 2 güvenlik görevlisi de yaralandı. Saldırgan, İran güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Saldırının ardından İran’daki Azerbaycan Büyükelçiliği çalışanları ve aileleri dün Bakü’ye döndü. İran’ın başkenti Tahran’daki diplomatik misyonun faaliyetleri de tamamen askıya alındı. – BAKÜ

yenifakilihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu