Yaşam

Almanya Uzay Komutanlığından Star Wars Temalı Tören [Video]

Dünya çapında rastgele bir resmi tören, rastgele bir zamanda bambaşka bir sürprize ev sahipliği yapabilir. Geçen gün onlardan biriyle karşılaştık. Alman Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki Uzay Komutanlığı yeni binasının açılışını yaptı. Star Wars temalı yapılmış. Baştan uyaralım bu haber bu müzikle okunur.

Şimdi “Almanya geçmişine atıfta bulunuyor” mu diyorsunuz yoksa töreni düzenleyenler Star Wars evreninin gerçek dünyadaki referanslarını bilmiyorlar mı bilmiyoruz ama törenin Star Wars’u ele alma şekli açıkça tuhaftı. Törende Star Wars karakterleri, Galaktik İmparatorluk dönemindendi.Darth Vader da öncülük ediyordu.

Almanya’daki Uzay Komutanlığı yeni inşa töreninden görüntüler:

Basına kapalı gerçekleşen bu etkinlikte dönemin lideri Darth Sidious’un adının anılmaması yüreklerimizi dağladı. Mükemmel bir formda abimiz Vader’ın yürüyüşü sırasında The Imperial March’ı oynamaması da katılımcıların beklentilerini alt üst etti.

ABD Uzay Kuvvetleri’nde eğitim gören Luke Skywalker’ın ne zaman devreye gireceğini henüz bilmiyoruz. Henüz doğmamış olabilir, bu yüzden bekleyip görmemiz gerekecek.

Bu arada bilmeyenler için konuyu açalım: Star Wars evreninde Darth Vader ve ordusu, dünya tarihinin en isimsiz örgütü olan Nazileri ifade eder. Vader’ın askerlerinin isimleri bile fırtına askeri ayrıca adını doğrudan Nazilerin bir biriminden alır. Töreni düzenleyenler bu seçimi yaparken bu referanslardan habersiz miydi bilemiyoruz…

Ya da belki burada asılı kalmaya devam ediyor:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu