Haber

18 Mayıs yarım gün resmi tatil mi? 18 Mayıs okul tam gün mü yarım gün mü?

18 Mayıs yarım gün resmi tatil mi sorusunun cevabı ise merak edilenlerin arasında. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Her yıl 19 Mayıs günü kutlanan Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramıdır. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktı ve bu gün, İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak kabul ediliyor. 18 Mayıs okul tam gün mü yarım gün mü?

18 MAYIS YARIM GÜN RESMİ TATİL Mİ?

18 Mayıs resmi tatil ilan edilmedi. Resmi tatil takviminde 18 Mayıs tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. 18 Mayıs yarım gün veya tatil olmayacak. 18 Mayıs 2023 Perşembe günü yarım gün çalışılmayacaktır. Okullar ve işyerleri tüm gün açık olacaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl Cuma gününe denk geliyor. 19 Mayıs her yıl olduğu gibi bu yıl da resmi tatil olarak kabul ediliyor. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversiteler, memurlar ve özel sektör de resmi tatiller kategorisine girmektedir.

19 MAYIS OKUL TAM GÜN mü YARIM GÜN mü?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda okullar tatil edilecek ve dersler yarıda verilecek. 19 Mayıs’ta kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi tatilidir. 19 Mayıs her yıl olduğu gibi bu yıl da resmi tatil olacak.

haber-gebze.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu