Haber

TREDER, Hatay’daki depremzedelere giyim ve kırtasiye desteği sağladı

Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), Cumhuriyetin 100’üncü yılını kutlamak amacıyla depremden zarar gören Hatay’da 1000 çocuğa giysi ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

TREDER’den yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki kış aylarında öğrencilere özel olarak hem giyim hem de eğitim döneminde ihtiyaç duyulabilecek eşyalar hazırlandı. İskenderun, Kırıkhan ve Dörtyol ilçeleri ile konteyner şehir Azganlı’daki 25 okulda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine toplam 65 bin 194 modül çalışma verildi.

TREDER Lideri Yalçın Şentürk, Genel Sekreter Göktan Güçlü, Teknik Komite Lideri Fuat Fazilet, Teknik Komite Başkan Yardımcısı Tanver Talas’tan oluşan TREDER heyetinde, Dörtyol İlçe Müdürü Mehmet Toksoy, Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Ay ve İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yer aldı. Bölgeye yaptıkları ziyaretler kapsamında Menajeri Ali Haytaz ile görüştü.

Mevlana Ortaokulu Müdürü Mehmet Faruk Cevher ve İskenderun Orgeneral Şükrü Kanatlı Okul Müdürü Ali Yıldız, ikramları memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TREDER Lideri Yalçın Şentürk, afet bölgesinin ihtiyaçlarının devam ettiğini belirterek, “Deprem felaketinin ilk anlarında gösterdiğimiz hassasiyeti devam ettirmemiz gerekiyor. İyileşmek için herkesin sorumluluk alması gerekiyor. Bölgedeki yaraların açılması ve hayatın normalleştirilmesi. TREDER olarak başta Cumhuriyetimizin geleceği olmak üzere bölgeye desteğimizi destekliyoruz.” “Çocuklarımıza elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

kebanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu