Haber

Kırıkkale’de 1200 öğrenci sporla buluşturuldu

Kırıkkale’de çocukları sporla buluşturmak, özellikle dezavantajlı çocukları tespit etmek, bağımlılıktan korumak ve kulüplerin alt yapılarına sporcu kazandırmak. SporOlsun Projesi” hayata geçirildi.

Kırıkkale Valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından hazırlanan projenin tanıtımı Başpınar Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, geleceğin büyük Türkiye’sinde daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Tekbıyıkoğlu, bugün evlatlarına sahip çıkan milletlerin yarının dünyasında daha fazla söz sahibi olacağını belirtti. şu ifadeleri kullandı:

Ömer Erdoğan: “Ülke olarak pırıl pırıl gençlerimiz var”

Programa katılan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan da gençlerin Türkiye için çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Ailelerden çocuklarını spora yönlendirmelerini ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmalarını isteyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Onları eğitimlerinin yanı sıra spora yönlendirerek sağlıklı büyümelerine ve tehlikelerden uzak kalmalarına yardımcı olalım. Ülke olarak pırıl pırıl gençlerimiz var. Her branşta ülkemize hizmet edecek gençlerimizin olacağına inanıyorum. … Bize düşen sadece inanmak, güvenmek ve gençlerimize imkan sağlamak.İnşallah buradaki gençlerimiz ülkemize hayırlı evlatlar olurlar ve bizi ileriye taşırlar.”

Vali Tekbıyıkoğlu’nun MKE Ankaragücü Yönetim Kurulu Üyesi Levent Onuk, Teknik Direktör Ömer Erdoğan ile futbolcular Taylan Antalyalı ve Nihad Mujakic’e plaket ve çiçek takdim ettiği etkinlikte, öğrencilere spor malzemeleri dağıtıldı.

Ömer Erdoğan, Taylan Antalyalı ve Nihad Mujakic’e ilgi gösteren öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi. Gösteri karşılaşmasının başlama vuruşunu Tekbıyıkoğlu, Antalyalı ve Mujakic yaptı.

Proje kapsamında düzenlenecek futbol şöleni ile 8-13 yaş arası çocukları buluşturmak, özellikle dezavantajlı çocukları tespit etmek ve onları bağımlılıktan korumak, Kırıkkale’deki amatör spor kulüpleri ile Kırıkkale’deki amatör spor kulüplerini eşleştirmek amaçlanıyor. okulların ortasındaki okullar, kulüplerin altyapısına sporcu katmak, yeni yetenekler belirlemek.

20 kulüpten oluşan 60 takımdan 1200 öğrencinin yararlanacağı proje kapsamında çocuklara spor aktivitelerinin dışında İl Müftülüğü tarafından pahalı eğitimler ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilk yardım eğitimi verilecek.

haber-yazihan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu