Teknoloji

Elon Musk’un ilk şirketi 1.000 kişiyi işten çıkaracak!

Pandemi döneminde teknoloji devi şirketlerin işleri ve kârları beklentilerin üzerine çıkınca yaptıkları işe alımlar, sonraki dönemde beklentiler doğrultusunda gitmediği için durumlarını zorlaştırdı. Pek çok teknoloji devi işten çıkarmalar yaparken, sürecin dünya çapındaki yansımaları da devam ediyor.

Son olarak eBay Inc. yaptığı açıklamada, mevcut işgücünün tahminen %9’una denk gelen yaklaşık 1.000 kişiyi işten çıkaracağını söyledi.

eBay CEO’su Jamie Iannone, çalışanlarla paylaştığı bir mektupta, “Stratejimize karşı ilerleme kaydetmiş olsak da, genel personel sayımız ve harcamalarımız işimizin büyümesini geride bıraktı.” dedi.

“Bunu ele almak için, uçtan uca deneyimi geliştirmek ve dünya çapındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için belirli ekipleri uyumlu hale getiren ve birleştiren organizasyonel değişiklikler uyguluyoruz.”dedi.

PANDEMİ SONRASI TRANSFER ÇIKARTMALARININ DEVAM EDİLMESİ

İşten çıkarmalar, pandemi sırasında yoğun şekilde işe alınan Amazon ve Google gibi devler de dahil olmak üzere endüstrinin ardından ABD’de yaşanan teknolojik işten çıkarma dalgasının ardından geldi. Iannone, işten çıkarmaların yanı sıra şirketin önümüzdeki aylarda alternatif işgücündeki sözleşme sayısını da azaltacağını ekledi. Geçtiğimiz Şubat ayında eBay, dünya çapında toplam iş gücünün %4’ünü temsil eden 500 çalışanını işten çıkarmayı planladığını duyurdu.

KAYNAK: REUTERS | HABER7

haber-ugurludag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu