Haber

Dil okulu çalışanları 10 günde 200 bin depremzedeye sıcak yemek dağıttı

11 ilde yüzbinlerce insanın hayatını etkileyen depremler, birçok kişi ve kurumu yardım için seferber etti. English Time Dil Okulları da sıcak yemek dağıtmak için deprem bölgesine giderek, istekli personel ve öğrencilerle kurtarma gruplarına çeviri desteği sağladı. 10 gün boyunca ekibiyle birlikte sahada olan kurumun CEO’su Fatih Şimşek, “Canımız yandığında herkesin aynı dili konuştuğunu gördük” dedi.

6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen yıkıcı depremin yaralarını sarmak ve depremzedelere yardım etmek amacıyla çok sayıda kurum ve kuruluş hızla örgütlenerek afet bölgesine gitti. Yardım kampanyasını düzenleyenler arasında English Time Dil Okulları gönüllü ekibi de yer aldı. 10 gün boyunca depremden en çok etkilenen Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta görev yapan ekip, yardımın ulaşamadığı bölge ve köylere giderek toplam 200 bin kişiye sıcak yemek ikramında bulundu. . Bölgede zaman zaman duygusal anlar yaşayan coşkulu ekip, gıda yardımının yanı sıra bağış toplayarak çadır, mama, giyecek ve hijyen malzemeleri sağladı.

YABANCI GRUPLARA ÇEVİRİ DESTEĞİ

10 gün boyunca grubuyla birlikte sahada bulunan English Time Dil Okulları CEO’su Fatih Şimşek, gönüllü çeviriler de yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“Yurt dışından bize destek olmak için gelen arama kurtarma ekiplerine tercümanlık yapan öğrencilerimiz ve meslektaşlarımız oldu. Canı yandığında herkesin aynı dili konuştuğunu bir kez daha net bir şekilde gördük. Halkın acısını paylaşmak için ne gerekiyorsa yaptık. ve onlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya devam edeceğiz.”

“10 GÜN SADECE YARDIM KURULUŞUNA ODAKLANDIK”

Sahada yaşadıklarını anlatan Şimşek, “Üçüncü gün deprem bölgesine geldik. Karşılaştığımız tablo beklediğimizden çok daha acı ve vahimdi. Kendi ekibimizden istekli çalışanlarımızla bölgeye gittik, öğrencilerimiz ve merkez ekibimiz 10 gün boyunca tüm işimizi bırakıp sadece yardım organizasyonuna odaklandık English Time Dil Okulları “Masadan kriz yönetmek yerine bölgede olup krizi yerinde çözmeyi tercih ediyoruz. . Bazen arabada uyuduk, bazen de uyumadan elimizden geldiğince insanlara yardım etmeye çalıştık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu